Logo Gmina Stoczek Łukowski

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1352
W sumie: 65457

News

News zdjęcie id 1080

NARODOWE CZYTANIE PODCZAS OGNISKA INTEGRACYJNEGO GMINNEJ GRUPY LITERACKIEJ

11.09.2019

W sobotę 7 września 2019 r. na placu GBP w Starych Kobiałkach odbyło się spotkanie integracyjne Gminnej Grupy Literackiej połączone z ogniskiem, a przede wszystkim z ogólnopolską akcją Narodowego Czytania organizowaną kolejny już raz pod patronatem pary prezydenckiej.

Oprócz ubiegłorocznych uczestników Gminnej Grupy Literackiej w spotkaniu wzięła udział kilkunastoosobowa grupa dzieci i młodzieży zainteresowanych udziałem w zajęciach literackich od tego roku. Na początku przy płonącym już ognisku pani Barbara Rosa - instruktor GGL opowiedziała o zasadach funkcjonowania grupy, o tym, jak wyglądają spotkania młodych literatów oraz o atrakcjach, jakich doświadczają dzięki tej działalności. Pani Agnieszka Soszka zachęciła wszystkich do korzystania z bogatych zasobów księgozbioru Biblioteki w Starych Kobiałkach. Wreszcie pojawiła się Pani Iwona Brodzik - dyrektor Gminnej Biblioteki, która powitała młodzież drobnymi upominkami, czyli kolorowymi notesami służącymi do utrwalania na piśmie artystycznych pomysłów. Przyszedł też czas na bliższe poznanie się. Każdy uczestnik spotkania musiał przedstawić się grupie w interesujący sposób. Było więc ciekawie i bardzo wesoło. Kolejny punkt programu to Narodowe Czytanie. W tym roku wybrano nowele polskie. My czytaliśmy "Katarynkę" Bolesława Prusa w rozmiarze XXL, co nie tylko optycznie ułatwiało tę czynność, ale dodało też dostojności tekstowi.

Po tak obfitej duchowej uczcie trzeba było pokrzepić ciała. Zaczęliśmy smażyć kiełbaski i wtedy była okazja do bliższego poznania nowych w grupie osób. W tak wesołej i sympatycznej atmosferze bardzo szybko minął czas przeznaczony na spotkanie. Niechętnie musieliśmy pożegnać się z nadzieją, że jeszcze nie raz spotkamy się w tym gronie. Serdecznie zapraszamy do dołączenia się do naszej gromadki z Grupy Literackiej. Do zobaczenia na zajęciach! 

oprac. Natalia Kajka, Oliwia Kościesza, Milena Kościesza

 

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Marek Czub</strong></p>

Marek Czub

Przyjęcia interesantów:

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy

Plac T. Kościuszki 1

21-450 Stoczek Łukowski

tel: 25 797 00 47

gmina@stoczeklukowski.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.