Logo Gmina Stoczek Łukowski

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2383
W sumie: 209102

News

News zdjęcie id 1148

KONCERT BOŻONARODZENIOWY W GBP W STARYCH KOBIAŁKACH 2019

27.12.2019

W niedzielę 22 grudnia 2019 r. w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach  odbył się koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu Stoczkowskiej Orkiestry Dętej, chóru Emmanuel z parafii w Stoczku Łukowskim oraz wokalistów z Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach. Ten wyjątkowy koncert był okazją do miłego spotkania, wysłuchania  kolęd i pastorałek w przepięknym wykonaniu oraz do przełamania opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Był też okazją do podsumowania mijającego roku i podziękowania za całoroczną współpracę. Było nastrojowo i wyjątkowo, a poziom artystów po raz kolejny przekroczył nasze oczekiwania.

Sala widowiskowa podczas koncertu była wypełniona po brzegi. Zaproszenie na koncert przyjęli miejscowi księża – ks. Prałat Józef Huszaluk i Ks. Proboszcz Stanisław Bieńko, lokalne władze – wójt Gminy Stoczek Łukowski p. Marek Czub, przewodniczący Rady Gminy p. Witold Dadacz oraz radni Miasta i Gminy Stoczek Łukowski a także kierownicy jednostek organizacyjnych z terenu Miasta i Gminy Stoczek Łukowski  i prezesi lokalnych organizacji i stowarzyszeń. Nie zabrakło także mieszkańców i członków rodzin występujących artystów.

Koncert rozpoczął występ Orkiestry Dętej ze Stoczka Łukowskiego pod batutą kapelmistrza    p. Dariusza Kaczmarskiego, która zagrała – najpierw samodzielnie a następnie w towarzystwie wokalistów z grupy wokalnej działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej Starych Kobiałkach najpiękniejsze polskie kolędy. Młodzi artyści, przygotowani przez p. Iwonę Gastołek, stanęli na wysokości zadania, wprowadzając publiczność w we wspaniałą świąteczna atmosferę. Jednak największym zaskoczeniem był występ chóru Emmanuel działającego przy parafii w Stoczku Łukowskim, pod kierunkiem organistki p. Marii Ośko. Talent tej grupy – choć wszystkim znany z występów kościelnych - zaskoczył wszystkich bardzo pozytywnie, ponieważ po raz pierwszy na scenie w Starych Kobiałkach mogliśmy nie tylko wysłuchać ale także zobaczyć występ – elegancko ubrani panowie i panie w przepięknych sukniach, stworzyli wyjątkowy obrazek, dając przy tym popis kunsztu wokalnego.

Na zakończenie - w  przyjaznej, świątecznej atmosferze podzieliliśmy się opłatkiem, składając świąteczne życzenia.

To był bardzo wyjątkowy koncert, ponieważ udowodnił, że łącząc siły – można dużo więcej i znacznie piękniej.

Dziękujemy artystom za niezapomniane wrażenia a gościom za obecność!

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Marek Czub</strong></p>

Marek Czub

Przyjęcia interesantów:

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy

Plac T. Kościuszki 1

21-450 Stoczek Łukowski

tel: 25 797 00 47

gmina@stoczeklukowski.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.