Logo Gmina Stoczek Łukowski

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 230
W sumie: 64335

News

News zdjęcie id 125

SZKOŁY Z KOBIAŁEK I RÓŻY PIERWSZE W WOJEWÓDZTWIE!

29.10.2015

 

         Już po raz 32 odbył się wojewódzki finał Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS. W tym roku impreza ta odbyła się 16 października w Rybczewicach koło Lublina, gdzie rywalizowało ze sobą ponad 40 drużyn z kilku powiatów województwa lubelskiego. Wśród uczestników nie zabrakło też przedstawicieli Gminy Stoczek Łukowski – dziewcząt z gimnazjów w Starych Kobiałkach i Starej Róży wraz z opiekunami (Wiesławą Drabarz, Anną Maksymowicz, Michałem Kobojkiem i Michałem Rosą).

W trakcie Olimpiady uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu znajomości geografii, historii oraz kultury Polski i krajów Beneluxu. Dodatkowo sprawdzano umiejętność kreślenia profilu terenu, określania marszrut wg azymutu oraz znajomość znaków topograficznych.

Wspólna drużyna gimnazjalistek z Kobiałek i Róży rozgromiła przeciwników zdobywając wszystkie czołowe miejsca (od 1-go do 6-go) zarówno w kategorii indywidualnej jak i w kategorii szkół.

Należy podkreślić, że uczniowie z gimnazjów w Róży i Kobiałkach osiągają podobne sukcesy już od kilku lat, jednak po raz pierwszy połączone siły dwóch szkół, dosłownie - powaliły rywali (będących głównie licealistami) na łopatki. W związku z tym, walecznym uczennicom z Kobiałek i Róży przypadnie zaszczyt reprezentowania Gminy Stoczek Łukowski oraz Powiatu Łukowskiego podczas XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS w Zakopanem w dniach od 6 do 8 listopada bieżącego roku.

Tak znaczący sukces uczennic z terenu Gminy Stoczek Łukowski
to kolejny dowód na to, że mądre i konsekwentne  inwestowanie w rozwój dzieci i młodzieży przynosi wymierne efekty. Słowa uznania należą się panu Wójtowi Markowi Czubowi oraz dyrektorom szkół – pani Ewie Dylewicz i panu Longinowi Kajce, którzy corocznie już od kilku lat finansowo wspierają młodzież startującą w Olimpiadach LZS. Na wyróżnienie zasługuje także pan Zbigniew Olkowicz – nauczyciel, działacz Gminnego Klubu Sportowego „Armaty”, który propaguje wśród młodzieży turystykę kwalifikowaną oraz corocznie mobilizuje uczestników Olimpiady.

Gratulujemy dziewczętom zwycięstwa i życzymy, aby powtórzyły swój sukces na szczeblu ogólnopolskim!

                                                                                  Michał Rosa       

                          

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Marek Czub</strong></p>

Marek Czub

Przyjęcia interesantów:

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy

Plac T. Kościuszki 1

21-450 Stoczek Łukowski

tel: 25 797 00 47

gmina@stoczeklukowski.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.