Logo Gmina Stoczek Łukowski

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 230
W sumie: 64335

News

News zdjęcie id 153

UMOWA O WSPÓŁPRACY POLSKICH I UKRAIŃSKICH NAUCZYCIELI TYLKO WE LWOWIE…

03.12.2015

28 listopada grupa nauczycieli z Zespołu Oświatowego w Starych Kobiałkach wybrała się do Lwowa w celu nawiązania współpracy w dziedzinie kultury, turystyki i nauki z nauczycielami z Winogradowa i  Lwowa. Spotkanie odbyło się w Szkole Średniej nr 93 z rozszerzonym językiem angielskim i przebiegło w przyjaznej atmosferze. 
Na początku zostali przedstawieni wszyscy nauczyciele. Dowiedzieliśmy się jakich przedmiotów uczymy, jakie mamy zainteresowania. Następnie zaprezentowała się grupa z Polski. W formie prezentacji multimedialnej przedstawiono historię i działalność szkoły w Starych Kobiałkach. Na poszczególnych slajdach ukazane zostały najważniejsze wydarzenia. Nie zabrakło relacji z wydarzeń kulturalnych, sportowych, projektów, rozrywki. Następnie zaprezentowała się grupa z Winogradowa. Mieliśmy okazję obejrzeć najważniejsze wydarzenia z działalności ich szkoły. Ponadto zwiedziliśmy wirtualnie i poznali historię ich miasta – Winogradowa. Wkrótce nastąpił uroczysty moment podpisania wstępnej umowy porozumienia o współpracy między szkołami w Starych Kobiałkach,  Liceum nr 93 we Lwowie i szkoły w Winogradowie. Okazją do dalszych rozmów o planach na przyszłą współpracę było spotkanie nauczycieli przy obiedzie w niezwykle klimatycznej lwowskiej restauracji. Miejmy nadzieję, że rozmowy umilane dźwiękami fortepianu i rozświetlane blaskiem świec  zaowocują w przyszłości.

Ostatnim punktem wyprawy było zwiedzanie Lwowa. Trzeba przyznać, że miasto ma swój urok. Pomimo późnej pory dnia i  jesienno-zimowej aury,  z lwowskiej starówki biło ciepło. Urzekał klimat kawiarenek i pięknych kamienic, już samym wyglądem świadczących o minionym czasie. Całkowicie zgadzam się ze słowami znanego utworu „Tylko we Lwowie”

„Bo ni ma gadania i co chcesz, to mów,
Ni ma jak Lwów!
Możliwe, że więcej ładniejszych jest miast,
Lecz Lwów jest jedyny na świecie!”

Po zakupieniu pamiątek i krótkiej chwili wytchnienia w jednej z owianych legendą restauracji, wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu, mając w pamięci „Lwów jest jedyny na świecie”. Dla Polaków to wyjątkowe miejsce pod wieloma względami, ale przede wszystkim historia, o której nie można zapomnieć. Była to zatem i podróż sentymentalna ku historii dziejom, i wydarzenie promujące Polskość we współczesnym świecie.

                                                                                                                   A.Ś.

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Marek Czub</strong></p>

Marek Czub

Przyjęcia interesantów:

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy

Plac T. Kościuszki 1

21-450 Stoczek Łukowski

tel: 25 797 00 47

gmina@stoczeklukowski.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.