Logo Gmina Stoczek Łukowski

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 575
W sumie: 207294

News

News zdjęcie id 169

MIĘDZYNARODOWO W STARYCH W KOBIAŁKACH

07.01.2016

 

W dniach od 14 do 18 grudnia w naszej szkole gościliśmy wolontariuszy realizujących międzynarodowy projekt językowy „WorldTalks”. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na wielokulturowość, zwiększenie wiedzy na temat specyfiki danych krajów,pobudzanie oraz promowanie postaw tolerancji, społecznej odpowiedzialności wśród uczniów oraz rozwój umiejętności językowych.Dzięki współpracy z organizacją AIESEC przybyli do nas: Haoran Wu z Chin, Ricardo Caldera Cruz z Meksyku oraz BradieeverThota z Indii.

Już od pierwszego dnia pobytu zajęcia z ich udziałem cieszyły się ogromną popularnością. Nasi goście przedstawili nam swoje kraje przy pomocy prezentacji multimedialnych, prowadzili gry i zabawy integracyjne, uczyli tradycyjnych w ich krajach zabaw i tańców, a przede wszystkim, rozmawiali z uczniami w języku angielskim. Dla większości naszych uczniów była to pierwsza okazja do sprawdzenia swoich umiejętności komunikacyjnych.

W środę goście odwiedzili Szkołę Filialną w Toczyskach. Czwartego dnia odbyła się wycieczka do Siedlec. Największą atrakcją dla naszych gości okazało się lodowisko na którym radzili sobie nadzwyczaj dobrze. Wolontariusze uczestniczyli również w pozalekcyjnych zajęciachsportowych. Ostatniego dnia gościł ich u siebie Wójt Gminy Stoczek Łukowski, Pan Marek Czub, który opowiedział im o naszej gminie i przedstawił najważniejsze wydarzenia z jej historii. Tego dnia zwiedzali także miejsca pamięci.

Wizyta wolontariuszy zwiększyła zainteresowanie uczniów kulturą innych krajów oraz nauką języków obcych. Wielu z nich nadal utrzymuje z nimi kontakt za pomocą portali społecznościowych. Niektórzy nawet twierdzą, że był to najlepszy tydzień roku 2015.

Opiekę nad gośćmi sprawowały głównie nauczycielki języka angielskiego: Ewa Lato, Agnieszka Rosa – Walo i Katarzyna Gac.

HAORAN, RICCI, BRADIEVEER – THANK YOU!!!

                                                                                                                            Ewa Lato

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Marek Czub</strong></p>

Marek Czub

Przyjęcia interesantów:

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy

Plac T. Kościuszki 1

21-450 Stoczek Łukowski

tel: 25 797 00 47

gmina@stoczeklukowski.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.