Logo Gmina Stoczek Łukowski

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4619
W sumie: 76185

News

News zdjęcie id 1998

SZYBKI I NIEZAWODNY INTERNET ŚWIATŁOWODOWY W NASZEJ GMINIE.

01.08.2022

 

Internet jest nieodłączną częścią naszego życia. Każdy z nas korzysta z niego na co dzień. Ile razy spotkaliśmy się z sytuacją, kiedy zawiesił się nasz ulubiony serial, w kluczowym momencie zacięła nam się gra, albo nie mogliśmy wykonać przelewu bo strona zbyt wolno się ładowała. Wiemy, że dziś koniecznością jest szybki i niezawodny Internet, z którego możemy skorzystać zawsze, niezależnie od liczby osób z niego korzystających, czy warunków atmosferycznych.

Prowadzone są prace w ramach Projektu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W tym roku planowana jest budowa sieci światłowodowej w powiecie łukowskim oraz puławskim.

Czym jest światłowód?

Internet światłowodowy w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, że jest on dostępny na coraz większą skalę, a jego zasięg stale rośnie. Światłowód to po prostu przewód wykonany z włókna szklanego i tworzyw sztucznych. Pozwala przesyłać pliki z prędkością światła bez zakłóceń charakterystycznych dla kabli  miedzianych. Na jego działanie nie wpływa burza, śnieg czy obfite opady deszczu. Internet światłowodowy jest dużo szybszy niż Internet radiowy czy LTE. Jego szybkość najczęściej osiąga od 300 Mb/s do nawet 1Gb/s. w zależności od wybranego pakietu u dostawcy usług. Przesyłanie danych jest błyskawiczne i niezakłócone. Dzięki temu możesz bez problemu korzystać z wielu usług i aplikacji jednocześnie, nie martwiąc się, że Twój Internet zwolni lub się zawiesi.

Otwarta sieć – wiele możliwości

Sieci światłowodowe budowane w powiecie, którymi zarządza Fiberhost, są sieciami otwartymi. Oznacza to, że usługi mogą świadczyć na nich różni dostawcy usług, zarówno ogólnopolscy, jak i lokalni. Dzięki temu, możesz skorzystać z oferty dowolnego operatora, który będzie świadczyć usługi w wybranej lokalizacji.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy ten projekt obejmie także Twój dom lub na jakim etapie jest budowa sieci, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.fiberhost.com i w zakładce „Sprawdź zasięg” wpiszesz interesujący Cię adres.

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Marek Czub</strong></p>

Marek Czub

Przyjęcia interesantów:

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy

Plac T. Kościuszki 1

21-450 Stoczek Łukowski

tel: 25 797 00 47

gmina@stoczeklukowski.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.