Logo Gmina Stoczek Łukowski

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 14751
W sumie: 136579

News

News zdjęcie id 255

ORLEN dofinansuje sprzęt sportowy - rusza konkurs dla szkół podstawowych: WARTOŚCIOWA LEKCJA WF!

27.04.2016

PKN ORLEN ogłosił konkurs na WARTOŚCIOWĄ LEKCJĘ WF. Pomysły uczniów ze szkół podstawowych klas IV-VI, które uzyskają najlepsze oceny jury zostaną nagrodzone finansowo. W konkursie do zdobycia jest od 5 do 20 tysięcy złotych, dedykowanych na doposażenie szkoły w sprzęt sportowy lub na remont boiska.

WARTOŚCIOWA LEKCJA WF jest inicjatywą, której celem jest skłonienie dzieci i nauczycieli do wspólnej dyskusji nad znaczeniem zajęć sportowych w szkole i stworzenie zasad promujących aktywność fizyczną oraz postawę fair play jakie mogłyby obowiązywać na lekcjach wychowania fizycznego w szkołach podstawowych.

Aby wziąć udział w pierwszej edycji Konkursu należy przygotować plakat przedstawiający Kodeks WARTOŚCIOWEJ LEKCJI WF, czyli 10 kluczowych zasad motywujących uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcjach oraz zachowania fair play. Plakat może być wykonany dowolną techniką plastyczną. Można więc malować, rysować, kleić, wycinać i „gimnastykować się” w taki sposób, aby zdobyć nagrodę. Wszystkie chwyty dozwolone, o ile wpisują się w regulamin konkursowy, dostępny na stronie www.wf.orlen.pl.

- Inaugurując nasz pomysł, chcemy zaktywizować młodzież i szkoły do dyskusji nad znaczeniem zajęć sportowych w szkole. Chcemy także promować edukację z zakresu zdrowego i aktywnego stylu życia oraz wartości etyczne w sporcie – powiedział Rafał Pasieka – Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu z PKN ORLEN.

Zgodnie z ideą konkursu, szkoły które otrzymają nagrody od sponsora, powinny je przeznaczyć na zakup sprzętu sportowego lub na remont boiska szkolnego. W pierwszej edycji konkursu prace będą przyjmowane z określonych jednostek terytorialnych, na obszarach których PKN ORLEN prowadzi aktywność gospodarczą. Szczegółowe dane znajdują się w regulaminie konkursu „WARTOŚCIOWA LEKCJA WF.

Prace można zgłaszać w terminie do 31 maja 2016 roku, a wyniki zostaną ogłoszone 13 czerwca 2016 roku na stronie www.wf.orlen.pl. Sponsorem Konkursu jest PKN ORLEN, natomiast Partnerem Fundacja ORLEN Dar Serca.  

Wartościowa lekcja WF to kolejny projekt zainicjowany przez PKN ORLEN na rzecz wychowania fizycznego młodych Polaków. W ubiegłym roku była to akcja pod hasłem „Lekcja WF z mistrzem”, realizowana w kilku miastach w Polsce. Jak wynika z naszych obserwacji zajęcia młodzieży ze znanymi sportowymi idolami, którym wielu kibicuje podczas transmisji z wielkich wydarzeń, udowodniły młodym uczestnikom, że aktywność tocząca się poza światem wirtualnym widzianym na ekranie komputera, jest nie tylko ciekawa, ale również atrakcyjniejsza i zdrowsza.

- Zaczynałem przygodę ze sportem 20 lat temu, a wciąż jest to dla mnie wielka frajda i zabawa, choć sport uprawiam wyczynowo. Początkiem fascynacji sportem zawsze jest lekcja WF. Jestem przekonany, że dobrze zorganizowane zajęcia sportowe w szkole mogą być także świetną zabawą i alternatywą dla lenistwa przed komputerem czy telewizją – uważa Tomasz Majewski dwukrotny mistrz olimpijski zawodnik grupy sportowej ORLEN.

Kontakt:
mail: lekcja@allegro.com.pl

 

Formularz zgłoszeniowy

 

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Marek Czub</strong></p>

Marek Czub

Przyjęcia interesantów:

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy

Plac T. Kościuszki 1

21-450 Stoczek Łukowski

tel: 25 797 00 47

gmina@stoczeklukowski.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.