Logo Gmina Stoczek Łukowski

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1352
W sumie: 65457

News

News zdjęcie id 281

PODSUMOWANIE VIII MIEJSKO-GMINNEGO KONKURSU POŚWIĘCONEGO PAMIĘCI ŚW. JANA PAWŁA II „TO, CO NIEZNISZCZALNE TRWA…”

02.06.2016

13 maja 2016 roku w Zespole Oświatowym w Starych Kobiałkach miała miejsce uroczysta gala podsumowania VIII MIEJSKO-GMINNEGO KONKURSU POŚWIĘCONEGO PAMIĘCI  ŚW. JANA PAWŁA II „TO, CO NIEZNISZCZALNE TRWA”, organizowanego pod patronatem Proboszcza Parafii Stoczek Łukowski – księdza Stanisława Bieńko, Wójta Gminy Stoczek Łukowski – pana Marka Czuba, Katolickiego Radia Podlasie, portalu Podlasie 24.pl i Tygodnika Parafialnego.

Ideą konkursu jest godne uczczenie patrona szkoły – św. Jana Pawła II, kształtowanie postaw dzieci i młodzieży w duchu wartości przez Niego głoszonych, promocja talentów oraz integracja uczniów wokół Światowych Dni Młodzieży. Zmagania konkursowe zostały przeprowadzone w czterech kategoriach: wiedzy, plastycznej, recytatorskiej, literackiej.  Nad organizacją konkursu pracowały: pani Krystyna Konieczna, pani Bożena Szmigiel, pani Wioletta Sokołowska, pani Alina Pięta, pani Agata Świderska. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Piotr Rosa.

Na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Stoczek Łukowski – pan Marek Czub, ksiądz Krzysztof Chaciński,  Pani dr hab. Elżbieta Kur (pracownik naukowy Instytutu Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach), Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach – Pani Iwona Brodzik, nauczyciele, opiekunowie ze szkół z terenu Miasta i Gminy Stoczek Łukowski, rodzice uczestników konkursu, laureaci poszczególnych kategorii konkursu oraz Dyrektor Zespołu Oświatowego w Starych Kobiałkach – pan Krzysztof Czub.

Po powitaniu wszystkich przybyłych gości i kilku słowach wstępu, uczennica ZO
w Starych Kobiałkach, Patrycja Luty, zaprezentowała utwór skomponowany przez pana Piotra Rosę pt. Moja Rodzina. Następnie ogłoszono wyniki konkursu „To, co niezniszczalne trwa” w kategorii wiedzy. Podsumowania tej części konkursu dokonały pani Krystyna Konieczna i pani Bożena Szmigiel. O wręczenie nagród poproszono Wójta Parafii Stoczek Łukowski – Pana Marka Czuba.

Laureaci konkursu wiedzy:

Klasy I- III

I miejsce:    Damian Paudyna ZO w Kisielsku

II miejsce:   Wiktoria Rosa ZO w Kisielsku

                     Karolina Chomacka ZO Stoczku Łukowskim

III miejsce:   Alicja Cabaj ZO w Starych Kobiałkach

 

Klasy IV – VI

I miejsce:    Szymon Sokołowski ZO w Stoczku Łukowskim 

II miejsce:   Piotr Czarnecki  ZO w Kisielsku

III miejsce:   Beata Bieniek  ZO w Starych Kobiałkach

                      Szymon Woźny  ZO w Starych Kobiałkach

 

Klasy I- III gimnazjum

I miejsce:    Weronika Wołoszka ZO Starych Kobiałkach

II miejsce:   Milena Dadacz ZO w Starych Kobiałkach

III miejsce:   Angelika Krzewska ZO w Starych Kobiałkach

 

Po muzycznej chwili wytchnienia w czasie utworu Modlitwa w wykonaniu Patrycji Luty, ogłoszono wyniki konkursu „To, co niezniszczalne trwa” w kategorii recytatorskiej.
O wręczenie nagród i słowo komentarza poproszona została przewodnicząca jury, pani dr hab. Elżbieta Kur. Pani dr Kur wyraziła słowa uznania dla wszystkich recytatorów, opiekunów i rodziców uczniów biorących udział w konkursie. Nawiązała do niezwykłej daty 13 maja,
a także podziękowała za zaproszenie do szkoły kultywującej tak piękne wartości. Zdobywcy
pierwszych miejsc w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjów zaprezentowali nagrodzone recytacje podczas gali (co przewodnicząca jury określiła jako powinność zwycięzców).

Laureaci konkursu recytatorskiego:

Klasy IV – VI

I miejsce:    Olga Dawidek ZO w Starych Kobiałkach

                     Maria Sobór ZO w Kisielsku

II miejsce:   Marta Bogusz ZO w Starych Kobiałkach

III miejsce:  Nikola Kot ZO w Stoczku Łukowskim

 

 

 Wyróżnienia:

Kinga Czerska         ZO w Stoczku Łukowskim

Maria Kania            ZO w Stoczku Łukowskim

Magda Sałasińska  ZO w Starych Kobiałkach

Natalia Jaśkiewicz  ZO w Starych Kobiałkach

Weronika Kopeć    ZO w Starych Kobiałkach

 

 

 

Klasy I – III gimnazjum

I miejsce:    Natalia Sobór ZO w Kisielsku

II miejsce:   Marcin Izmer ZO w Stoczku Łukowskim

                     Kinga Paudyna ZO w Kisielsku

III miejsce:  nie przyznano

 

Wyróżnienia:

Katarzyna Zadrożna ZO w Stoczku Łukowskim

Jan Bazylewicz ZO w Stoczku Łukowskim

Kamila Soćko ZO w Starej Róży

Natalia Wójcik ZO w Starych Kobiałkach

Dominika Luty ZO w Starych Kobiałkach

Dominika Pietrzak ZO w Starych Kobiałkach

 

Ponadto, przewodnicząca jury, pani dr hab. Elżbieta Kur, wyróżniła Marię Sobór, Natalię Jaśkiewicz, Kingę Paudynę oraz Natalię Cabaj, przyznając im dodatkowe nagrody.

Po pięknym wykonaniu utworu Naucz mnie przez uczniów klasy V - Aleksandrę Pieniak i Tomasza Kanię, wręczono nagrody w kategorii literackiej.

Bardzo nas, organizatorów, cieszy, że kolejny raz spotkaliśmy się
z uczestnikami na pięknych ścieżkach poetyckich. Profesjonalnej oceny prac literackich dokonała pani dr Małgorzata Burta z Uniwersytetu im. Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie oraz prezes Siedleckiego Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicza (niestety nieobecna podczas gali ze względu na czynny udział w tym dniu w konferencji naukowej). Pani dr Małgorzata Burta zauważyła zasadniczą różnicę w porównaniu z pracami ubiegłej edycji. Otóż nie było już niemalże odwołań do biografii. Nie zabrakło za to pięknych, wzruszających odwołań do Matki, wszak to miesiąc Maryjny: „(Ojciec) jest pośrednikiem między mną
a Matką”. Częściej to Maryja uznawana jest za pośredniczkę z Bogiem. Ktoś inny w słowach: „jestem, pamiętam, czuwam” usłyszał melodię „maleńka łza z melodią nadziei”. Były prośby
o wskazanie bezpiecznych dróg życiowych, rad jak nauczyć się  żyć. Co więcej, w wierszach uczestnicy ujawniali brak zgody na szarą rzeczywistość bez wiary, nadziei, miłości, Boga
i przebaczenia. W osobie JPII dostrzegali głos rozsądku i zachęty do godnego życia, głos nadziei i pokory, radości, miłości, swój autorytet. Jedna z uczestniczek konkursu pisała „chcemy patrzeć i słuchać, choć księgę wiatr zamknął…”. Pani dr Małgorzata Burta zwróciła uwagę podczas oceny prac na piękne sformułowanie: „święte koraliki miłości”. Na szczególną uwagę zasłużyły wersy: „Znowu kolejne uderzenie”,  sformułowanie „miękki głaz”. Podobno do tej pory także nic takiego nie zaistniało. Inny uczestnik porównał Ojca świętego do białego kwiatu uczącego pokory i miłości, zamieniającego rany chwastów w przebiśniegi wiary. Urzekły również następujące wersy: „Modlitwą do Ciebie każdy dzień zaczynam”,  „Jako mały chłopiec mam tylko jedno marzenie, że przy twym wstawiennictwie osiągnę zbawienie”. Autorzy wierszy malowali barwne obrazy poetyckie, np. dziewczęcia z wiankiem na głowie, które ujrzało Ojca…

Pragniemy pogratulować wszystkim piszącym chęci podejmowanych prób tworzenia. Nie pozostaje nic innego jak tylko życzyć kolejnych chęci wyrażania się w tak piękny sposób, pięknymi słowami w wersach zamkniętych. Jury mocno podkreślało, że jeżeli nawet zdarzały się błędy, nie do końca przemyślane wersy, połączenia, skojarzenia, coś sprawiło, że nie wybrzmiał wiersz jako całość, to w każdym utworze można dopatrzeć się takowej perełki, nad którą warto by popracować. A zatem maleńka rada – piszcie z uczuciem, wyrażajcie siebie, świat w sposób nietypowy, z pomysłem bez potoku zbędnych słów. Jan Paweł II często mówił o Prostocie i jej głębi zarazem, o zdziwieniach.  Wierzymy i mamy nadzieję na nasze kolejne spotkania i zadziwienia literackie.

Do wręczenia nagród w kategorii literackiej zaproszono panią Iwonę Brodzik, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach. 

Laureaci konkursu literackiego:

Klasy IV – VI

I miejsce:  Weronika Konieczna

II miejsce:  Monika Słomka

III miejsce: Magdalena Kwiatkowska

 

Klasy I-III Gimnazjum

I miejsce:   Karolina Odalska

II miejsce:  Karolina Dadas

III miejsce: Jan Bazylewicz

 

Wyróżnienia  - SP:

Natalia Dziurdziak

Bartek Stosio

Franciszek Świeczak

Diana Mularczyk

Dominika Wołoszka

 

Wyróżnienia - GIMNAZJUM:

 Iga Staniszewska

 Weronika Misior

 Patrycja Bogusz

 Weronika Wołoszka

 Weronika Brodzik

 

W czasie prezentowania nagrodzonych słów w wersach zamkniętych przez uczennice z ZO w Starych Kobiałkach, laureaci zasiadali przy literackim stoliku.  Utalentowana muzycznie Weronika Plak, wyśpiewała w pięknym, barwnym stroju chrześcijański optymizm Więc żyjmy jak można najpiękniej.

Następnie ogłoszono wyniki konkursu „To, co niezniszczalne trwa”
w kategorii plastycznej. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane podczas uroczystości. Podsumowania tej części konkursu dokonały pani Krystyna Konieczna i pani Bożena Szmigiel. O wręczenie nagród poproszono Dyrektora ZO w Starych Kobiałkach – pana Krzysztofa Czuba.

Laureaci konkursu plastycznego

Kategoria O– 1

Nagroda:

 • Maja Mularczyk – Przedszkole Stoczek  Łukowski
 • Gabrysia Kania – ZO Stoczek Łukowski
 • Maja Sakowicz – ZO Stare Kobiałki
 • Michał Brodzik – ZO Kisielsk

 

Wyróżnienia:

 • Lena Soćko – Przedszkole Stoczek  Łukowski
 • Aleksander Piotrowski – Przedszkole Stoczek  Łukowski
 • Weronika Dziurdziak – ZO Stare Kobiałki
 • Julia Sudowska – ZO Stare Kobiałki
 • Melania Dawidek – ZO Stare Kobiałki
 • Magdalena Lasota – ZO Kisielsk
 • Lena Pazura – ZO Kisielsk

 

Laureaci II - III

 • Julia Rosa – ZO Stoczek Łukowski
 • Kinga Dadacz – PF Toczyska
 • Oliwia Kozieł – ZO Stare Kobiałki
 • Ola Basek – ZO Prawda Stara

 

Wyróżnienia

 • Aleksandra Mularczyk – ZO Stoczek Łukowski
 • Klaudia Rosa – ZO Stoczek Łukowski
 • Paweł Dadacz – PF Toczyska
 • Kinga Białach – ZO Stara Róża
 • Bartosz Soćko – ZO Stara Róża
 • Jakub Czerniawski – ZO Stare Kobiałki
 • Łucja Woźny – ZO Stare Kobiałki
 • Julia Poniatowska – ZO Stare Kobiałki

 

Kategoria uczniów klas IV – VI

I miejsce:

 • Emilia Leszczuk – ZO Stoczek Łukowski
 • Paulina Pieniak – ZO Prawda Stara

 

II miejsce:

 • Beata Bieniek – ZO Stare Kobiałki
 • Monika Słomka – ZO Stare Kobiałki

 

Wyróżnienia:

 • Dariusz Olczak – ZO Stoczek Łukowski
 • Aleksy Chruśliński – SP Kamionka
 • Sebastian Mróz  - SP Kamionka
 • Adrian Mączka – ZO Prawda Stara
 • Olga Mularczyk – wyróżnienie specjalne ZO Stoczek Łuk.
 • Natalia Dziurdziak – ZO Stare Kobiałki
 • Marta Zientara – ZO Stare Kobiałki

 

Kategoria Gimnazjum I-III

I miejsce:

 • Katarzyna Pazura – ZO Kisielsk
 • Angelika Słomka – ZO Stoczek Łukowski

 

II miejsce:

 • Anna Figat – ZO Stoczek Łukowski
 • Ewa Soćko – ZO Stoczek Łukowski

 

III miejsce

 • Iza Duda – ZO Szyszki
 • Małgorzata Zientara – ZO Stare Kobiałki

 

Wyróżnienia:

 • Ewa Poźniak – ZO Stoczek Łukowski
 • Natalia Rombel  – ZO  Stara Róża
 • Monika Zdziebłowska – ZO Kisielsk
 • Kinga Dudek – ZO Szyszki
 • Klaudia Dziurdziak – ZO Stare Kobiałki
 • Izabela Czerniawska  – ZO Stare Kobiałki

 

 

Po podziękowaniach uczniom, rodzicom, opiekunom, sponsorom, patronom wszyscy zgromadzeni na gali zostali zaproszeni do pamiątkowej fotografii. Tymczasem w tle rozbrzmiewał utwór Góralu, czy Ci nie żal…   w wykonaniu Weroniki Plak.

Jako Organizatorzy serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu „To, co niezniszczalne trwa” i gratulujemy chęci, kreatywności, odwagi. Dziękujemy za obecność i wszelkie wsparcie ze strony Waszych Rodziców, gratulując im Was i waszych talentów! Dziękujemy opiekunom za pracę poświęconą w przygotowanie uczniów do wszystkich kategorii konkursu. Bardzo serdecznie dziękujemy za pracę w komisji zacnemu jury – pani dr hab. Elżbiecie Kur, pani dr Małgorzacie Burcie oraz pani Iwonie Brodzik. Dziękujemy sponsorom: Wójtowi Gminy Stoczek Łukowski, Przedsiębiorcy – Panu Adamowi Jończykowi, Fundacji Międzynarodowej Integracji Gospodarczej i Kulturalno-Turystycznej, Dyrektorowi ZO w Starych Kobiałkach. Dziękujemy za patronaty: Wójtowi Gminy Stoczek Łukowski, Proboszczowi Parafii w Stoczku Łukowskim, Tygodnikowi Parafialnemu, Katolickiemu Radiu Podlasie i Portalowi Podlasie 24.pl.

Dopóki ziemia kręci się,
dopóki jest tak, czy siak,
Panie, ofiaruj każdemu z nas,
czego mu w życiu brak…

 (Modlitwa,  B. Okudżawa)

Organizatorzy

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Marek Czub</strong></p>

Marek Czub

Przyjęcia interesantów:

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy

Plac T. Kościuszki 1

21-450 Stoczek Łukowski

tel: 25 797 00 47

gmina@stoczeklukowski.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.