Logo Gmina Stoczek Łukowski

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4875
W sumie: 14096

News

News zdjęcie id 413

DZIEŃ PATRONA W ZESPOLE OŚWIATOWYM IM. ARMII KRAJOWEJ W KISIELSKU Z UDZIAŁEM GOŚCI Z UKRAINY

21.11.2016

Dnia 10 listopada 2016 roku w Zespole Oświatowym im. Armii Krajowej w Kisielsku odbyła się uroczystość Dnia Patrona Szkoły. Na  szkolne święto, jak co roku, przybyli zaproszeni przez panią dyrektor Barbarę Urszulę Sałasińską goście. Byli to: ksiądz kanonik Stanisław Bieńko - proboszcz Parafii pod wezwaniem WNMP w Stoczku Łukowskim, ksiądz prałat Józef Huszaluk, sekretarz Gminy Stoczek Łukowski i zarazem radny Rady Powiatu Łukowskiego - pan Tomasz Kruk, radny Rady Gminy Stoczek Łukowski - pan Andrzej Rosa, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach pani Iwona Brodzik, reprezentacja uczniów z zaprzyjaźnionego Zespołu Oświatowego w Jedlance wraz z pocztem sztandarowym  i opiekunem - panią Anną Bogusz, a także emerytowany nauczyciel szkoły w Kisielsku - pan Tadeusz Domański, sołtysi wsi Kisielsk, Januszówka i Mizary oraz przewodnicząca Rady Rodziców - pani Renata Kopeć wraz z licznym gronem rodziców. W tegorocznych obchodach  Dnia Patrona w Kisielsku wzięli też udział goście z Ukrainy w ramach projektu międzynarodowej współpracy "Polsko-Ukraińska Tęcza Przyjaźni - młodzieżowe spotkania twórcze",  w którym wraz z innymi szkołami z terenu gminy uczestniczyła grupa młodzieży ZO im. AK w Kisielsku  z opiekunem, panią Barbarą Rosa. Ukraińską grupę tworzyli nauczyciele i młodzież ze Szkolno-Wychowawczego Kompleksu Szkoły Ogólnokształcącej w Winogradowie w Obwodzie Zakarpackim na czele z panią dyrektor Mariją Sigietii, przedstawiciele Winogradowskiej Młodzieżowej Organizacji Społecznej "Kreatyw" na czele z prezesem Aleksandrem Sigietii oraz przedstawiciel "Korpusu Pokoju" z USA.

         Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00  wprowadzeniem pocztów  sztandarowych i odśpiewaniem hymnu państwowego. W nastrój święta szkoły tanecznym krokiem wprowadziły wszystkich dzieci, które zaprezentowały naszego narodowego poloneza. Następnie pani dyrektor po powitaniu zaproszonych gości oddała głos  uczniom, którzy zaprezentowali program artystyczny poprzedzony (z uwagi na gości z zagranicy) przedstawieniem
w trzech językach: polskim, rosyjskim i angielskim naszej szkoły i sylwetki jej patrona.W  montażu słowno-muzycznym uczniowie nie tylko oddali hołd tym, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny, ale słowem, tańcem, gestem i śpiewem wyrażali głośne wołanie o szacunek i miłość między narodami, czego wymownym znakiem była scenografia z symbolicznym "drzewem pokoju"i hasłem "Pragniemy pokoju" zapisanym w trzech językach.
W odśpiewanie ostatniej piosenki "Heal the world" M. Jaksona entuzjastycznie właczyła się cała publiczność.

         Na zakończenie wszyscy goście otrzymali upominki wykonane przez uczniów i rodziców pod kierunkiem pani Justyny Śnieżek-Sokół. Po wystąpieniach okolicznościowych wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, była też okazja, aby wpisać się do pamiątkowej "Księgi gości", odwiedzić szkolną Izbę Pamięci poświęconą Armii Krajowej, zwiedzić szkołę i wspólnie przy ciastku i herbatce porozmawiać.

         10 listopada 2016 r. przeszedł do historii szkoły jako czas budowania wśród młodego pokolenia postaw poszanowania dla polskich tradycji patriotycznych, ale też tolerancji i szacunku dla innych narodów i kultur, czego współczesnemu światu bardzo brakuje.

Barbara Rosa

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Marek Czub</strong></p>

Marek Czub

Przyjęcia interesantów:

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy

Plac T. Kościuszki 1

21-450 Stoczek Łukowski

tel: 25 797 00 47

gmina@stoczeklukowski.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.