Logo Gmina Stoczek Łukowski

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3175
W sumie: 209894

News

News zdjęcie id 601

W GMINIE STOCZEK ŁUKOWSKI DZIĘKOWALIŚMY ZA TEGOROCZNE PLONY!

11.09.2017

Na początku było bardzo dożynkowo, później ludowo a na koniec - discopolowo! Przepiękne dekoracje, tłumy ludzi i dobra zabawa - tak spędzili ostatni dzień wakacji  mieszkańcy Gminy  Stoczek Łukowski i okolic...

 

To co pługiem zaorzesz, to co ręką zasiejesz,

Wrośnie w twoją ojczyznę, wrośnie w twoją nadzieję.

To, co zbierzesz we żniwa, co wymłócisz w mozole,

Będzie pieśnią skowronka, będzie śladem na czole.

To co dzielić potrafisz, mnożyć się będzie w pocie,

I rozdzwoni się w sercu, w błękicie i w złocie...

 

Tegoroczne dożynki odbyły się w Jedlance, prze­biegając pod znakiem deszczowych chmur oraz – mimo wszystko - dużej frekwen­cji. Jednak, to co najdłużej pozostanie w naszej pamięci, to ogromne zaangażowanie mieszkańców w przygotowanie uroczystości dożynkowych, również na swoich posesjach. Przepiękne dekoracje ze słomy i innych płodów ziemi można było podziwiać na całej trasie do Jedlanki, gdzie odbyła się Msza św. dożynkowa.

Święto miało swój początek w Szyszkach, skąd ruszyły barwne wozy z władzami i starostami dożynek by przejechać przez wioski, których mieszkańcy udekorowali swoje posesje, włączając się aktywnie w najważniejsze święto rolników. Starostami tegorocznych dożynek zostali p. Anna i Leszek Olędrowie z Szyszek. Podczas Mszy św. proboszcz ks. kanon. Piotr Kardas przyjął dary od rolników reprezentowanych przez sołtysów wsi Aleksandrówka, Chrusty, Jedlanka i Szyszki oraz poświęcił wieńce dożynkowe. W rym roku było ich aż 19, a wszystkie piękne i z biblijnym przesłaniem.

Po Mszy św. wszyscy prze­nieśli się na plac Zespołu Oświatowego w Jedlance, gdzie wspól­nie bawili się do rana. Zarówno budynek jak i sam plac szkolny również przywitał gości przepięknymi dekoracjami dożynkowymi.

Podczas części obrzędowej starości dożynek przekazali chleb na ręce gospodarza Gminy Stoczek Łukowski p. Marka Czuba, który powiedział: „...Przepiękna polska tradycja nakazuje dzielić się chlebem. Ten gest jest wyrazem braterstwa, przyjaźni i chęci przyjścia z pomocą drugiemu człowiekowi. Ja również chcę podzielić się chlebem ze wszystkimi mieszkańcami naszej Gminy, Miasta, parafii  i przybyłymi do nas gośćmi. Niech chleba nigdy nikomu nie zabraknie w naszej Gminie i naszej ukochanej Ojczyźnie....”.

Podczas części oficjalnej mieszkańcy Gminy Stoczek Łukowski jeszcze raz gratulowali p. Markowi Czubowi, wójtowi Gminy Stoczek Łukowski nominacji do 10 najlepszych wójtów w Polsce. Gratulacje dla wójta oraz podziękowania za organizacje dożynek w Jedlance przekazali na ręce przewodniczącego rady p. Witolda Dadacza w imieniu mieszkańców radni p. Danuta Janczak oraz p. Mirosław Kępka.

 

Na tegorocznych dożynkach w Jedlance nie zabrakło stoisk informacyjno- promocyjnych. Placówki ARiMR oraz ODR w Łukowie zorganizowały uczestnikom konkursy, natomiast Akcja Katolicka przygotowała loterię fantową, z której dochód przeznaczony został na stypendia dla dzieci ze stoczkowskiej parafii.

 

Podczas części artystycznej wystąpiły przede wszystkim grupy działające przy Gminnej Bibliotece  Publicznej w Starych Kobiałkach: Dziecięcy Zespół Ludowy OJRA, młodzieżowa grupa instrumentalno-wokalna oraz zespół Ludowy dla dorosłych Kobierzec. Gościnnie wystąpiła Kapela ludowa Mroczkowiacy z Jeleńca. Po występach ludowych przyszedł czas na discopolo - koncert takich zespołów  jak LILI oraz Exaited.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcając swój czas, środki i serce,  przyczynili się do organizacji dożynek.           

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Marek Czub</strong></p>

Marek Czub

Przyjęcia interesantów:

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy

Plac T. Kościuszki 1

21-450 Stoczek Łukowski

tel: 25 797 00 47

gmina@stoczeklukowski.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.