Logo Gmina Stoczek Łukowski

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 225
W sumie: 64330

News

News zdjęcie id 613

„TAŃCUJ” I ŚPIEWAJ Z NAMI

22.09.2017

Nowy sezon śpiewaczo-taneczny rozpoczęty! Dlatego serdecznie zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach dzieci, które chciałyby dołączyć do Dziecięcego Zespołu Ludowego „Ojra” a dorosłych do zespołu śpiewaczego „Kobierzec”. Zachęcamy do odwiedzenia nas podczas zajęć: dzieci  w piątki o 16.30,  dorosłych w czwartki o 18.30. Może  podjęcie decyzji ułatwimy, jeśli opowiemy, co robiliśmy w poprzednim sezonie.

Dla dzieci z zespołu „Ojra” rok zaczął się wspaniale. Najpierw tańczyliśmy dla gości z Białorusi i Ukrainy a później sami wyruszyliśmy na podbój Brzeskiego Centrum Kultury. Tam obejrzeliśmy mnóstwo wspaniałych występów dzieci z różnych krajów, a w kategorii „Taniec Narodowy” zdobyliśmy drugą nagrodę! Ponieważ nie samymi przyjemnościami człowiek żyje, pracowaliśmy ciężko, ucząc się niełatwych i wymagających nie lada sprawności fizycznej elementów Mazura i dostojnego, wymagającego dokładności Poloneza. Czasem i w ciężkiej pracy potrzebna jest przerwa np. na zabawę, na nocowanie w bibliotece czy wyjazd  do kina czy na koncert. W tym roku byliśmy na wspaniałym koncercie w siedzibie Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W czerwcu efekty naszej pracy prezentowaliśmy na Festynie z okazji rozpoczęcia lata w Starych Kobiałkach, we wrześniu tańczyliśmy na dożynkach w Jedlance, a całkiem niedawno mieliśmy okazję występować wraz z innymi zespołami dziecięcymi z województwa lubelskiego na Festiwalu Dziecięcych Zespołów Ludowych Powiatu Łukowskiego – Jata 2017. Bardzo cieszy nas fakt, że pojawia się coraz więcej okazji do prezentacji tego typu występów a muzyka i taniec ludowy rozkwita w naszej gminie i powiecie.

Jeśli chodzi o stosunkowo młodziutki, bo liczący zaledwie rok istnienia zespół „Kobierzec”, z całą pewnością nie możemy narzekać na brak pracy. Po zeszłorocznym udanym debiucie, nowy rok obfitował w występy  nie tylko w naszej okolicy, ale także występy wyjazdowe. Byliśmy m.in. na przeglądzie obrzędowym „Kusaki 2017” w Adamowie i na przeglądzie zespołów ludowych w Kąkolewnicy, gdzie udało nam się zdobyć główną nagrodę i usłyszeliśmy wiele pochlebnych słów od jury! Zostaliśmy też zaproszeni przez zespół „Kądziołeczka” z Osiecka na występ w Pogorzeli Osieckiej, występowaliśmy w Serokomli na dożynkach,  a ostatnio na III Międzypowiatowym Jarmarku Zespołów Folklorystycznych „Złoty Kur Ziemi Łukowskiej 2017. Wyjazdowe występy były okazją do zapoznania się z innymi grupami śpiewaczymi. Możemy śmiało powiedzieć, że już po roku działalności mamy wielu przyjaciół, z którymi spotkania to możliwość wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim jest to czas spędzony na tym co lubimy najbardziej czyli na wspólnym śpiewie i tańcu. Oczywiście, przede wszystkim promujemy naszą pasję muzyczną wśród najbliższych mieszkańców naszej okolicy; śpiewaliśmy w Nowej Prawdzie podczas potkania z seniorami, w Kienkówce podczas przeglądu piosenki weselnej, w Mizarach podczas Święta miodu i ogrodu, na dożynkach z Jedlance a ostatnio realizowaliśmy dwa projekty pt. „Biesiada z Kobiercem” w Toczyskach i Zabielu.

Biorąc po uwagę powyższy skrót sezonu taneczno śpiewaczego w GBP w Starych Kobiałach, śmiało można powiedzieć, że naprawdę jest co wspominać, ale także pojawiło się mnóstwo nowych pomysłów i inspiracji na przyszłość. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w ich realizacji.

                                                                                                          GBP 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Marek Czub</strong></p>

Marek Czub

Przyjęcia interesantów:

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy

Plac T. Kościuszki 1

21-450 Stoczek Łukowski

tel: 25 797 00 47

gmina@stoczeklukowski.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.