Logo Gmina Stoczek Łukowski

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12720
W sumie: 196996

News

News zdjęcie id 664

GWIAZDKOWE PREZENTY DLA STRAŻAKÓW

27.12.2017

W piątek 15 grudnia 2017r., w Lublinie uroczyście przekazano samochody ratowniczo-gaśnicze Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu województwa.  Samochody ratowniczo-gaśnicze zakupione zostały w ramach wspólnego projektu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, samorządu województwa lubelskiego i gmin w ramach projektu pn.: „Zabezpieczenie przeciwpożarowe i przeciwpowodziowe województwa lubelskiego poprzez zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych” 

Gmina Stoczek Łukowski ze środków Regionalnego Funduszu Operacyjnego z projektu kluczowego otrzymała  400 tysięcy złotych na samochód strażacki dla OSP Jedlanka.

To jest bardzo dobra wiadomość – mówi Marek Czub wójt gminy Stoczek Łukowski - bowiem tylko 43 gminy z województwa lubelskiego dostały dofinansowanie a więcej pieniędzy unijnych już do 2022 roku nie będzie. W poprzedniej perspektywie budżetowej nasz powiat otrzymał tylko trzy samochody w tym właśnie my, też do Jedlanki. Dzieje się tak dlatego, że tylko Jedlanka należy do KSRG. W tej perspektywie  oprócz naszej jednostki wozy otrzymają straże w Krzywdzie i Serokomli. Jeden z samochodów z Jedlanki zostanie przekazany innej jednostce co sprawi, że tylko jedna jednostka nie będzie miała nowego wozu.

 

Średnie samochody ratowniczo – gaśnicze trafiły do jednostek OSP Bazanów Stary, Blinów, Boby, Brzeziny, Błażek, Chodel, Dęblin Masów, Dzierzkowice Wola, Goraj, Góra Puławska, Hańsk, Huta Dzierążyńska, Jawidz, Jedlanka, Kijowiec, Kraśniczyn, Krężnica Jara, Krzewica, Lipiny Dolne, Ludwin, Łańcuchów, Markuszów, Nowa Wola, Obsza, Piaski, Rzeczyca Księża, Serokomla, Skierbieszów, Stróża, Świdnik Duży, Ulhówek, Wierzba, Wilczopole, Złojec, Zosin, Zubowice, Żabia Wola, Żerocin i Żyrzyn. Z kolei ciężkie pojazdy będą służyły w OSP Białowola, Krzywda, Nałęczów i Pożóg.

– To wyposażenie trafia nie tylko do strażaków, ale do mieszkańców. Ten sprzęt znacząco poprawia bezpieczeństwo na terenach działania jednostek OSP – mówił podczas uroczystości Marian Starownik, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. - Miejmy nadzieję, że będą dobrze i długo będzie służyły mieszkańcom gmin...

Podczas uroczystości wręczono Złoty Znak Związku OSP RP - odznaczenia za aktywną działalność społeczną na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych województwa lubelskiego oraz w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i umacniania związku i osób zaangażowanych w realizację projektu.

…jest to wyróżnienie dla całej Gminy Stoczek Łukowski – podkreślił wójt Marek Czub, odbierając odznaczenie z rąk Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemara Pawlaka.

źródło: http://www.zosprp.pl/

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Marek Czub</strong></p>

Marek Czub

Przyjęcia interesantów:

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy

Plac T. Kościuszki 1

21-450 Stoczek Łukowski

tel: 25 797 00 47

gmina@stoczeklukowski.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.