Logo Gmina Stoczek Łukowski

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 31
W sumie: 64136

News

News zdjęcie id 746

RELACJA Z IX FINAŁOWEJ GALI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO „ODKRYWAMY TALENTY PRZYSZŁOŚCI”

26.03.2018

16 marca 2018 roku, tradycyjnie o godzinie 12.00 w Bemowskim Centrum Kultury ART-BEM przy ulicy Górczewskiej w Warszawie, odbyła się uroczysta Finałowa Gala IX już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Odkrywamy Talenty Przyszłości”. Wśród finalistów kolejny raz, znaleźli się młodzi poeci z terenu Gminy Stoczek Łukowski,  uczestnicy Gminnej Grupy Literackiej, uczniowie ze Szkół Podstawowych w Starych Kobiałkach i w Kisielsku.

W tym roku na konkurs wpłynęło blisko 657 prac literackich z całego kraju. Myślą przewodnią tegorocznej edycji konkursu była myśl samej Organizatorki, pani Joanny Noemi Zasady: „Uczmy się życia nie od najlepszych a od najszczęśliwszych i tych, którzy najbardziej kochają”. Podczas finałowej gali nadesłaną poezję prezentowali: Teresa Lipowska (odtwórczyni roli Basi w „M jak Miłość”), Joanna Dukaczewska (prezenterka Polskiego Radia), Anna Bystroń-Jajkiewicz (aktorka, wokalistka), Marcin Janos-Krawczyk (aktor teatralny i filmowy, reżyser i scenarzysta), Maciej Mikołajczyk (aktor serialu „Na Wspólnej”), Danuta Stankiewicz (piosenkarka), Bartosz Mazur (aktor filmowy i teatralny).

W finale spośród naszych młodych poetów najwyższe - III miejsce zdobyła Paulina Osiak z Gminnej Grupy Literackiej (kl. VI SP w Kisielsku.) Ze Szkoły Podstawowej w Kisielsku wyróżnienia w kategorii szkół podstawowych otrzymały: Weronika Kachniarz (GGL) i Emilia Jaśkiewicz, zaś w kategorii oddziałów gimnazjalnych: Kinga Paudyna (GGL), Izabela Chmielewska, Katarzyna Pazura(GGL), Izabela Chudek (GGL). Wszystkie uczennice z Gminnej Grupy Literackiej oraz SP w Kisielsku zostały przygotowane pod kierunkiem pani Barbary Rosa. Wyróżnienia otrzymali też przygotowywani pod okiem pani Agaty Świderskiej uczniowie Szkoły Podstawowej w Starych Kobiałkach: Izabela Brodzik, Arek Słomka, Klaudia Semeniuk, Katarzyna Kania, Emilia Rombel.

Tradycją Poetyckich Gali „Odkrywamy Talenty Przyszłości” jest odczytanie wybranego wiersza z poprzedniej edycji, na który poetycką odpowiedź dopisuje prowadząca Galę, pani Joanna Noemi Zasada. W tym roku został odczytany przez Panią Teresę Lipowską wiersz Klaudii Wołoszki *** Kim jestem, ubiegłorocznej absolwentki Zespołu Oświatowego w Starych Kobiałkach. Pani Teresa bardzo ciepło odnosiła się ze sceny do młodych poetów z Kisielska i Starych Kobiałek, wspominając swój pobyt zarówno w obu szkołach jak i Gminnej Bibliotece Publicznej. Ciekawą niespodziankę swoim wierszem sprawił Pani Teresie Arek Słomka, uczeń ze Starych Kobiałek. Utwór Arka został przytoczony specjalnie dla Pani Teresy podczas Gali, za co otrzymał podziękowania i uściski aktorki na scenie.

Po ogłoszeniu wyników, wysłuchaniu nagrodzonych prac, uroczystym wręczeniu nagród, przyszedł czas na nieoficjalną część spotkania. Była okazja do wspólnych zdjęć z gośćmi gali, do zebrania autografów, dedykacji, wreszcie do krótkich chwil rozmów, wysłuchania dobrych i wprost z serca płynących rad na życie, pozdrowień.

Podczas pożegnania z organizatorami konkursu, otrzymaliśmy zaproszenie już na przyszłoroczną galę, niezwykłą, jubileuszową, dziesiątą!  Mamy zatem nadzieję, na kolejne spotkanie w Bemowskim Ośrodku Kultury już za rok.    Dzisiaj życzymy wielu sukcesów poetyckich i radości z osiągania celu swoim uczniom, ich rodzicom i organizatorom konkursu.  

Szczególne podziękowania składamy na ręce Wójta Gminy Stoczek Łukowski, Pana Marka Czuba oraz Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach, Iwony Brodzik za wspieranie młodych talentów i zapewnienie nam juz po raz kolejny wygodnego i bezpiecznego transportu do stolicy.  Mamy nadzieję, że zostawiliśmy tam trwały ślad naszej Małej Ojczyzny.    

                                                                                                  Oprac. Agata Świderska, Barbara Rosa                                     

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Marek Czub</strong></p>

Marek Czub

Przyjęcia interesantów:

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy

Plac T. Kościuszki 1

21-450 Stoczek Łukowski

tel: 25 797 00 47

gmina@stoczeklukowski.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.