Logo Gmina Stoczek Łukowski

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1234
W sumie: 1234

News

News zdjęcie id 862

PEREGRYNACJA RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II W PARAFII PW WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W STOCZKU ŁUKOWSKIM

26.10.2018

Z okazji 40 rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu i w liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II w naszej parafii 22 października odbyła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Biskupa Kazimierza Gurdy połączona z instalacją relikwii Św. Papieża – naszego rodaka.

Do tej uroczystości nasi parafianie przygotowywali się przez dziewięciodniową nowennę do św. Jana Pawła II i codzienne odmawianie różańca.

Przed mszą św. pod pomnikiem św. Jana Pawła II zostały złożone kwiaty przez przedstawicieli władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Stoczek Łukowski – p. Markiem Czubem i Burmistrzem Miasta Stoczek Łukowski – p. Ireneuszem Szczepanikiem, Akcji Katolickiej i delegacje wszystkich szkół z terenu parafii i gminy. W kościele został odmówiony różaniec - część radosna – przygotowany przez nauczycieli - katechetów – p. Bożenę Szmigiel, p. Krystynę Konieczną, rodziców – p. Barbarę Siwiec, p. Monikę Kania i uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Kobiałkach. Wychowankowie tej szkoły pod kierunkiem nauczycieli – p. Agaty Świderskiej, p. Piotra Rosy i p. Małgorzaty Woźniak przygotowali także montaż słowno - muzyczny zatytułowany Ojcze, bądź moją Drogą, bądź moim Źródłem! Występ prezentował różne oblicza ojcostwa, ukazując je jako dar i wyzwanie zarazem. Święty Jan Paweł II był i pozostanie dla całej społeczności szkoły w Starych Kobiałkach Ojcem. Jego słowa: Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali stały się mottem i pedagogicznym oraz wychowawczym wyzwaniem.

W uroczystej procesji liturgicznej na rozpoczęcie mszy św. relikwie zostały wniesione przez dyrektora szkoły – p. Krzysztofa Czuba i p. Elżbietę Figat oraz p. Małgorzatę Woźniak. Na powitanie relikwii przybyło do naszej parafii wielu kapłanów a także poczty sztandarowe wraz z opiekunami ze wszystkich szkół.

Ks. Biskup – Kazimierz Gurda przypomniał w homilii postać św. Jana Pawła II i Jego rodziców. W oprawie liturgicznej wzięli udział: wicedyrektor szkoły – p. Wioletta Sokołowska i uczniowie. Na zakończenie Eucharystii słowa podziękowania do Jego Ekscelencji – Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy skierowali wójt gminy i burmistrz miasta oraz ks. proboszcz. Delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Kobiałkach ofiarowała tomik poezji o Janie Pawle II, który zawierał wiersze napisane przez uczniów.

Po błogosławieństwie wierni ustawili się w długiej kolejce, by móc ucałować relikwie – znak żywej obecności z nami wielkiego Orędownika u Boga.

Święty Janie Pawle II – módl się za nami, pomagaj nam!

Małgorzata Woźniak

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Marek Czub</strong></p>

Marek Czub

Przyjęcia interesantów:

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy

Plac T. Kościuszki 1

21-450 Stoczek Łukowski

tel: 25 797 00 47

gmina@stoczeklukowski.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.